Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu
Bakırköy Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu İçin: (0212) 542 3231

Eğitim

Sanat Eğitimi ve Yetenek

Güzel sanatlara olan sevgisinin veya yeteneğinin farkına varan bir insan için yaşı ne olursa olsun sanat yeteğini geliştirmenin yolu doğru sanat eğitimini alması ile mümkün olabilir.. Doğru bir sanat eğitimi ile yeteneklerini geliştiren kişilerin iyi bir sanatçı olabilmesi kuvvetle muhtemeldir. Daha az yeteneği olan insanlarda azim ve çalışkanlıkları oranında sanatsal işleri ortaya koyabilir ve çok başarılı, kaliteli çalışmalar yapabilirler.

Güzel sanatlar eğitimi veren fakültelere ait giriş sınavlarında yapılan Yetenek sınavına giren bir öğrenci adayı karşılarında bulunan eğitimcilere diğer adaylar arasında sanata ne kadar yatkın olduklarını göstermeleri onlara güzel sanatlar fakültelerinin kapıları açmaktadır.

Güzel sanatlar eğitimi veren bir okulun kriterleri gereği başka bir eğitim kurumunun yetenek olarak gördüğü ve nitelendirdiği bir yeteneği kolaylık olarak kabul edebilir. Sanatsal bir yeteneğin eğitim kurumları arasında farklı tanımlandığını söyleyebiliriz.

Hedefiniz doğrultusunda güzel sanatlar fakültelerine girmeden önce yetenek sınavlarına yönelik bir eğitim ile sanatsal alt yapınızın temellerini oluşturmak için sizlere güzel sanatlara hazırlık kurs programı hazırladık. Heykel, resim, grafik, iç mimarlık, görsel iletişim tasarımı, endüstriyel tasarım, animasyon, sahne dekorasyonu, animasyon bölümlerinde sanat eğitimi almaya hak kazanmanız için yola çıktık..