Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu
Bakırköy Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu İçin: (0212) 542 3231

Neredeyiz?

Cevizlik Mh. Kartopu Sokak No:26/B Pk 34149 Bakırköy/İstanbul adresinde bulunan Doku Sanat Atölyesi güzel sanatlara hazırlık kursu’na ulaşabilmek için sağ tarafta bulunan haritadan yardım alabilirsiniz. Güzel sanatlara hazırlık konusunda soru, öneri ve istekleriniz için aşağıda bulunan e-posta kutucuğu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz. Resim kursu, iç mimarlık kursu, grafik tasarım, endüstriyel tasarım, seramik kursu, heykel, moda tasarımı, yağlı boya kursu, karakalem, çizgi film animasyon, hobi kursu ve geleneksel türk el sanatları kurslarına yönelik tüm sorularınızı cevaplamak için heyecanla bekliyoruz.

Güzel sanatlara hazırlık kursu bilgi için Gsm: (0532) 488 5979 veya (0212)542 3231 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Doku Sanat Atölyesi

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.